Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celé Česko čte dětem…

 

Celé Česko čte dětem je obecně prospěšná společnost, jež v České republice realizuje stejnojmennou celostátní osvětovou a mediální kampaň zaměřenou na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.

 

Kampaň Celé Česko čte dětem je dlouhodobý program, který sahá k podstatě rodinné pospolitosti, a tím i společnosti. Vzhledem k tomu, že v dnešní době dětské zábavě kralují počítačové hry a televize, má kampaň, která podporuje myšlenkové, psychické a morální zdraví dětí a mládeže, velmi vysokou společenskou důležitost.

 

Každodenní čtení dítěti pro radost (od narození i do 15 let) je nejúčinnější metodou výchovy člověka samostatně uvažujícího, člověka kulturního, jenž postupuje eticky a který si v životě umí poradit rozumem, nikoli silou. Je dokázáno, že předčítání výrazně stimuluje mozek. Když dítěti pravidelně čtemerozvíjíme tak jeho znalostipředstavivostrozšiřujeme slovní zásobuvybavíme ho emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s rodičem. Dáváme mu také pocit bezpečí a rituál, který je pevným záchytným bodem.

Tady se neříká "jdi a čti si", ale "pojď, budu ti číst". 

 

Hlavní motto zní: 

"Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!

 

Ve školním roce 2014/2015 se do projektu zapojila i naše školka.

Na www.materinka.rajce.idnes.cz najdete ty, kteří k nám do školky přišli na návštěvu a dětem četli pohádky nad rámec každodenního čtení, např. před odpočinkem v postýlce.….                    děkujeme…